Ogłoszenia duszpasterskie

28.05. 2017r    VII Niedziela Wielkanocna-Wniebowstąpienie Pańskie

  1. Przeżywamy VII niedzielę wielkanocną – Wniebowstąpienie Pańskie. Z tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego i koniec okresu wielkanocnego. Pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych. X Święto Dziękczynienia. Naszymi ofiarami do puszek wspierać będziemy Świątynię Opatrzności Bożej.
  2. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych jeszcze do środy.
  3. A w czwartek rozpoczynamy nowy miesiąc – zapraszam dzieci i młodzież – modlić się będziemy z okazji ich święta. Spowiedź codziennie przed Mszą św.
  4. W piątek w godzinach porannych odwiedzę chorych. Jest to miesiąc poświęcony NSP Jezusa modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa..
  5. W tym roku uroczystość Bożego Ciała wypada 15 czerwca. Już dzisiaj bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na tą wyjątkową uroczystość rodziny; Domaszowice; I ołtarz – Osiedle klatka 13; II – 10;  III – 11;     IV – 12.

Włochy; rodziny z Wielołęki I kapliczka – od rodziny Skiba – Durski; II przy nr. 9 – od rodziny Nowak – Krupiński; III straż – od rodziny Jędryszczak – Pierzchawka; IV przy domu parafialnym – Nowa Wieś od rodziny Błahy – Derdziak.

  1. Dziękuję za przygotowanie kościoła; Włochy; Kołtowska, Burban, Rojowski. W tym tygodniu proszę o pomoc rodziny; Wojnarska, Zabłocka, Zasobniak.                 Domaszowice; Sobiegraj, Pliś, Jachym. W tym tygodniu proszę o pomoc rodziny; Dobrzański, Sawicz, Ryng.
  2. Bardzo dziękuję naszym dekoratorom za rozebranie dekoracji wielkanocnej. A panu Tadeuszowi Jaszczyszyn za odnowienie mebli w zakrystii.
  3. Kancelaria parafialna czynna po Mszy świętej wieczornej. Zapraszam do lektury nowego numeru Nowego Życia.
  4. Bóg zapłać za składane ofiary na remont organów we Włochach. Konto organy; 98 8876 0009 0051 2516 2000 0008

Zapowiedzi…przedślubne;                                                                                                              (I) Damian Jasiński, rzym-kat., kawaler, zam; Domaszowice i Lucyna Adamowicz, rzym-kat., panna, zam; Duczów Mały                                                                                           Kto by wiedział o przeszkodach dotyczących w.w. zapowiedzi proszony jest o zgłoszenie ich w biurze parafialnym.

+ W mijającym tygodniu zmarła p. Zofia Jaremko zam. we Włochach. Pogrzeb we wtorek we Włochach o 12.00. Przewodniczył będzie ks. Bp  Ignacy Dec z Diecezji Świdnickiej. Dobremu Bogu polecajmy Ją w naszych modlitwach.